Wielichowo – wieści

W tym miejscu znajdziesz wszystkie informacje, pozwalające na sprawne poruszanie się po Wielichowie. Dowiesz się, w jakich punktach odebrać paczkę, gdzie w razie potrzeby można zakupić brakujące leki lub naprawić koło, z którego uchodzi powietrze, przed wycieczką rowerową.

Wielichowo – Apteka Od Serca i inne

W drodze lub na urlopie, może zdarzyć się konieczność uzupełnienia podręcznej apteczki. W Wielichowie można zrobić to w kilku aptekach. Potrzebne medykamenty zakupicie w Aptece Od Serca, w dwóch lokalizacjach. Pierwsza z nich znajduje się przy ul. Rakoniewickiej 12, nieopodal sklepu Dino, druga – przy Grodziskiej 33. Kolejny punkt, w którym można zaopatrzyć się w leki, witaminy i opatrunki, czyli Aptekę Zdrowie, znajdziecie tuż przy rynku. Warto pamiętać, że wszystkie te placówki czynne są do wczesnego wieczora, a najbliższe apteki całodobowe mieszczą się dopiero w okolicach Poznania (w odległości ok. 60 km).

wielichowo apteka

Paczka w Ruchu Wielichowo

Będąc w Wielichowie musisz zrobić zamówienie przez Internet? Jako punkt odbioru najlepiej wyznaczyć Pocztę Polską, przy Pocztowej 14. Jeśli jednak dostawca oferuje możliwość odbioru przesyłki w kiosku Ruchu, będziesz mógł ją odebrać w specjalnym punkcie partnerskim przy rynku, obok Restauracji Fantazja. Nieco dalej od centrum miasteczka, jadąc w stronę Zielonej Góry napotkamy natomiast Paczkomat InPost (WEH368), który ulokowano tuż obok stacji paliw PetroPol (ul. Pocztowa 49). Tutaj paczkę odebrać (i nadać) można przez całą dobę.

wielichowo kod pocztowy

Wielichowo – wulkanizacja

Wystarczy chwila nieuwagi, a już w naszym kole rowerowym może znaleźć się gwóźdź, lub kawałek z rozbitej na ścieżce butelki. Dalsza wycieczka niemożliwa będzie bez odwiedzenia zakładu wulkanizacji. W Wielichowie mieści się ich kilka. Zepsute koło naprawicie w warsztacie przy ul. Grodziskiej 21, a także serwisie przy ul. Lipowej 21. Nowe opony można natomiast kupić w sklepie przy ul. Łąkowej 16. W miasteczku znajdziecie także serwisy samochodowe, które z pewnością pomogą, jeśli taka sytuacja przydarzy się w przypadku Waszego auta:”Florek” Bosch Car Service oraz Autonaprawa Bendowski. Obydwa mieszczą się przy ulicy Rakoniewickiej. W pobliżu znajduje się również sklep motoryzacyjny Moto-Mark.

wielichowo wulkanizacja