KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW

Daniel Amen – „Zadbaj o mózg” Dom Wyd. REBIS

Na depresję i lęki cierpią miliony ludzi. Ich przyczyną, jak dowodzą badania SPECT, są w dużej mierze dysfunkcje mózgu, których właściwe zdiagnozowanie i leczenie bardzo poprawia stan chorych. Autor przedstawia siedem rodzajów lęków i depresji, wyjaśniają ich źródła i prezentują metody leczenia. Czytelnicy znajdą też w tej książce historie wyleczonych oraz kwestionariusz pozwalający rozpoznać ewentualne schorzenie.

Joel Bakan – „Dzieciństwo w oblężeniu” Wyd. MUZA

Nie wolno tej książki przeoczyć!
Przywykliśmy wierzyć, że w zamożnych zachodnich społeczeństwach dzieci są chronione jak nigdy dotąd. Joel Bakan uświadamia nam, że bardziej już nie możemy się mylić.

 

Stave Biddulph – „Wychowanie dziewcząt” ,„wychowanie chłopców” Wyd. REBIS

Każdy rodzic ma świadomość tego, że dziewczynki wychowuje się inaczej, chłopców również.
Tutaj, autorzy książek krok po kroku, przeprowadzą rodzica przez cały okres wychowania dziecka.
Od malucha, do dorosłego i szczęśliwego człowieka.
W "Wychowaniu dziewcząt" autorka od początku zwraca uwagę jak delikatną i niezwykle wrażliwą istotą jest malutka dziewczynka i jak trudno uchronić ją przed niebezpieczeństwami rozczarowaniami.

W "Wychowaniu chłopców" autor kładzie nacisk raczej na zrozumienie tego, jak ważne jest odpowiednie wychowanie chłopców, szczególnie w świecie pełnym brutalności i przemocy.

 

 

Daniel Goleman – „ Inteligencje emocjonalne” Wyd. Media Rodzina(w bibliotece)

Jubileuszowe wydanie światowego bestselleru Daniela Golemana "Inteligencji emocjonalnej" przynosi odpowiedź na nurtujące pytania, jak to się dzieje, że zdolni uczniowie stają się zaledwie przeciętnymi pracownikami, albo że osoby o wysokim ilorazie inteligencji nierzadko z trudem radzą sobie w życiu. Jeśli nawet pytanie to wydaje się banalne, to odpowiedź, którą dokumentują najnowsze badania naukowe, obala dotychczasowe poglądy na rolę intelektu w odnoszeniu sukcesu życiowego. Zależy on bowiem w głównym stopniu od samoświadomości, czyli od kontrolowania własnych emocji, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu, a także od zdolności do empatii i umiejętności zachowań społecznych. 

 

Allan Guggenbuhl – „Kryzys małego macho” Wyd. Jedność

Dlaczego chłopcy mają w szkole więcej problemów niż dziewczynki? Czemu wciąż wdają się w bójki? Skąd ich upór oraz harda mina? Czy sport i gry komputerowe to jedyna uznawana przez nich forma rozrywki ?

 

Irena Koźmińska – „Wychowanie przez czytanie”( w bibliotece); „Z dzieckiem w świat wartości” Wyd. Świat Książki

Jeśli naprawdę chcesz, by Twemu dziecku nauka przychodziła łatwiej, by wzniosło się ponad przeciętność, było inteligentne i szczęśliwe, zaszczep w nim miłość do książek.

 

Irena Koźmińska –); „Z dzieckiem w świat wartości” Wyd. Świat Książki

Dlaczego trzeba i jak uczyć dziecko wartości? Okazywanie szacunku, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga – co zrobić, by nie pozostały one pustymi słowami. Odpowiedź na te pytania, i na wiele innych, znajdziecie w książce „Z dzieckiem w świat wartości” 

 

Mary Pipher – „Ocalić Ofelię” Wyd. Media Rodzina

Opierając się na bogatych doświadczeniach z własnej praktyki psychoterapeutycznej, autorka książki pisze o przeżywających różnego typu załamania życiowe dorastających dziewczynach. Przedstawione w książce strategie pomogą wskrzesić utracone poczucie tożsamości.

Potter-Efron Ron -  – Życie ze złością”Gdańskie Wyd. Psychologiczne

Książka „Życie ze złością” pomoże Ci uświadomić sobie własną złość, poznać mechanizm jej działania i powstawania. Autor wskazuje nam myśli i zachowania, które sprawiają, że pozwalamy jej zawładnąć naszym życiem. Pomaga przyjrzeć się codziennym, bolesnym konsekwencjom tej niewoli. Ukazuje, jak złość niepostrzeżenie wdziera się w nasze życie, jak zaczyna dyktować swoje prawa, narzucać zachowania, a my biernie podporządkowując się jej, tracimy stopniowo to wszystko, co w życiu najcenniejsze – poczucie własnej wartości, bliskich, przyjaciół, karierę zawodową. 


Michael Winterhoff – „Twoje dziecko nie musi być tyranem”

Dlaczego coraz więcej rodziców, nauczycieli i wychowawców skarży się na zaburzenia komunik

Dodano: 20.01.2017 / Autor: Irena Jagodzik-Nijaka


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodano: 19.09.2019


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: