Sukcesy małe i duże gimnazjalistów

W październiku i listopadzie odbyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. By zakwalifikować się do etapu rejonowego na poziomie szkolnym należało z 50 możliwych punktów zdobyć minimum 37. Udało się to siedmiorgu uczniom. Do etapów rejonowych zakwalifikowali się:

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – Daniel Borowczak kl. III b.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – Magdalena Drgas kl. III b, Damian Wajman kl. III a, Łucja Michalska kl. II a.

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – Magdalena Drgas kl. III b Damian Wajman ki. III a.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – Jakub Zygmunt kl. II a.

Wyniki etapów szkolnych.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

I miejsce –  Daniel Borowczak kl. III b, II miejsce – Grzegorz Stachowiak kl. III a

III miejsce – Roksana Melerowiczkl. III d, Robert Krzyczyński kl. III a

Wojewódzki Konkurs Historyczny

I miejsce – Magdalena Drgas kl. III b,II miejsce – Marek Krupka kl. III a, III miejsce – Robert Krzyczyński kl. III a, Damian Wajman kl. III a, Izabela Ziemkowska kl. III b

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

I miejsce – Tomasz Dudek kl. III a, II miejsce – Karolina Weiss kl. III b, III miejsce – Julia Napieralska kl. III b

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

I miejsce – Jakub Zygmunt kl. II a, II miejsce – Julia Napieralska kl. III b, III miejsce – Damian Wajman kl. III a

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

I miejsce – Magdalena Drgas kl. III b, II miejsce – Łucja Michalska kl. II a, Damian Wajman kl. III a, III miejsce – Julia Napieralska kl. III b, Alicja Śliwińska kl. III c, Robert Krzyczyński kl III a

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

I miejsce – Marta Dryka kl. III a, II miejsce – Izabela Ziemkowska kl. III b, Karolina Weiss kl. III b, III miejsce – Daniel Borowczak kl. III b

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

I miejsce – Magdalena Drgas kl. III b, II miejsce – Damian Wajman kl. III a, III miejsce –  Daniel Borowczak kl. III b, Karolina Weiss kl. III b

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

I miejsce – Daniel Borowczak kl. III b, II miejsce – Damian Wajman kl. III a, III miejsce – Magdalena Drgas kl. III b

Odbyły się również eliminacje do konkursu Wiedzy Religijnej .

I miejsce –  Magdalena Rosolska kl. II b, II miejsce –  Magdalena Drgas kl. III b

III miejsce – Teresa Drgas kl. II b

W trosce o poprawną pisownię ortograficzną odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu ortograficznego. Jego wyniki:

I miejsce – Marianna  Czapla kl. I a, II miejsce – Dominika Bendowska kl. III b, III miejsce – Tomasz Dudek  kl. III a

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę, biorąc udział w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Z ortografią na ty” organizowanym przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. Marianna Czapla zdobyła I miejsce i tym samym tytuł Mistrzyni Powiatu, Tomasz Dudek zajął  III miejsce.

Kolejnym konkursem, w który mogli sprawdzić się gimnazjaliści był konkurs czytelniczy- „Mistrz pięknego czytania”

I miejsce – Teresa Drgas kl. II b, II miejsce – Izabela Paluszkiewicz kl. I b, III miejsce – Natalia Marciniak kl. I a

Uczniowie klas I realizowali projekt „Poznaj swoich patronów”. W ramach projektu uczestniczyli w konkursach:

Życie i działalność Marii Skłodowskiej – Curie

Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza

Życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta

Konkurs recytatorski „Poezja Czesława Miłosza”

 Życie i działalność Lecha Wałęsy

 Konkurs recytatorski „Poezja Wisławy Szymborskiej

Wyniki konkursów 

Życie i działalność Marii Skłodowskiej – Curie

I miejsce – Dominika Biskup kl. I c, II miejsce – Iwona Wróbel kl. I d, III miejsce –  Agata Frąckowiak kl. I b, Dominika Ziemkowska kl. I d, Natalia Michałowska kl. I a

Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza

I miejsce – Izabela Paluszkiewicz kl. I b, II miejsce – Alicja Szeląg kl. I c, III miejsce – Weronika Nowak kl. I a 

Życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta

I miejsce – Wiktor Golczak kl. I a

Konkurs recytatorski „Poezja Czesława Miłosza”

I miejsce – Marzena Bendowska kl. I c, wyróżnienie – Aleksandra Szkuta kl. I a

Życie i działalność Lecha Wałęsy

I miejsce – Adrianna Nowaczyk kl. I b, II miejsce –  Natalia Marciniak kl. I a, III miejsce – Weronika Nadobnik kl. I b

Konkurs recytatorski „Poezja Wisławy Szymborskiej”

I miejsce – Agata Frąckowiak kl. I b, II miejsce – Filip Sobański kl. I a, III miejsce – Kajetan Włodarczak

 

Dodano: 16.12.2014 / Autor: Ilona Giernaś


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodano: 21.09.2018


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
















Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: