Sportowe Ferie

Maraton czytelniczy
W poniedziałek w pierwszy dzień wakacji w bibliotece szkolnej odbył się II Maraton Czytelniczy. Do tegorocznego maratonu zostały wybrane książki polskich autorów. Prowadząca zajęcia czytała książkę pt. "Gruby".
A. Minkowskiego. Uczestnicy spotkania mogli się również zapoznać z jej filmową adaptacją. Wszystkim bardzo spodobała się ta forma zajęć i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

Irena Jagodzik-Nijaka

Zajęcia matematyczne
Pierwsze trzy dni ferii zimowych upłynęły chętnym uczniom szkoły podstawowej na przygotowaniach do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR". Siedemnastu uczniów podczas 6 godzin zajęć miało okazję do rozwijania swoich zdolności matematycznych i logicznego myślenia, zmierzenia się z zadaniami, sprawdzenia swoich umiejętności oraz do dobrej zabawy.

Danuta Szalewska

Plac Zabaw AKTIV w Poznaniu
Podczas ferii zimowych uczniowie kl.Ia, kl.IIb, i kl.IIIa pod opieką swoich wychowawczyń pojechali na Plac Zabaw AKTIV w Poznaniu. Dzięki temu mogli spędzić czas na aktywnej, wesołej zabawie. Zjeżdżalnie, baseny z piłkami i różne sale zabaw były dla dzieci miłą atrakcją.

Gabriela Ślusarczyk

Filmowe ferie
Podczas ferii zimowych dla uczniów klas I-III zorganizowany został wyjazd do kina w Poznaniu. W wycieczce tej wzięło udział 93 dzieci, nad którymi opiekę sprawowały ich wychowawczynie. W Cinema City Kinepolis dzieci obejrzały film pt. " Kot w butach". Warunki pogodowe jakie panowały w dniu 15 lutego spowodowały, że wycieczka znacznie się przedłużyła. Podróż z Poznania do Wielichowa trwała ponad 4 godziny. Na trochę zmęczone, ale radosne i zadowolone dzieci czekali ich rodzice.

Gabriela Ślusarczyk

Nauka jest piękna...
Feryjne eksperymenty w szkole
Paradoksalnie, tegoroczne ferie uczniowie Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie rozpoczęli niezwykle naukowo, a do tego w nieco nietypowo. Na zaproszenie Bogumiły Andrzejewskiej oraz Magdaleny Glapiak-Skrzypczak, w szkole gościł Mateusz Stocki, który przygotował dla uczniów autorską prezentację pod tytułem: "OD WRZENIA DO GAZU". Osoby, które skorzystały z zaproszenia i znalazły tego dnia nieco wolnego czasu, obejrzały mnóstwo interesujących eksperymentów o intrygujących nazwach: odwrócona szklanka, hydrożel, balonowe wędkowanie, czarny smok, chemiczny gejzer, płonący stół, narodziny chmur, pasta do zębów dla słonia, czy działo N2.

Wszystko wskazuje na to, że od tej pory, uczniom wielichowskiej szkoły ferie kojarzyć będą się nie tylko ze słodkim lenistwem, ale też eksperymentowaniem i poznawaniem otaczającego nas świata. Oby ta pasja rozwijała się u nich dalej.

ap

Ferie z przyrodą.
W pierwszy i drugi czwartek ferii klasy 4 i 5 uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, na których uczniowie sami wykonywali doświadczenia oraz obserwowali eksperymenty prezentowane przez nauczyciela. Uczestnicy zapisywali obserwacje a także uczyli się wyciągać wnioski z doświadczeń. Jedne z zajęć odbyły się w terenie. Uczniowie klasy 5 uczyli się rozpoznawać pozostawione na śniegu tropy zwierząt spacerując pod opieką nauczyciela po okolicznym lesie. Z Przyrodniczych ferii w szkole skorzystało w sumie 19 uczniów.

Agata Szymczak

Walentynkowe spotkanie uczestników projektu "Zagrajmy o sukces"
14 lutego gimnazjaliści biorący udział w projekcie "Zagrajmy o sukces" uczestniczyli w zajęciach mających charakter walentynkowy. Na zajęciach psychologicznych z panią pedagog Danutą Ilmer uczniowie czytali wiersze o miłości i dyskutowali o uczuciach, potem pani Agata Szymczak w ramach zajęć przyrodniczych przedstawiła rytuały i zachowania "miłosne" zwierząt, a po przerwie na herbatkę i ciasto przygotowane przez organizatorki, wspólnie z paniami obejrzeli film anglojęzyczny "Zaręczyny po Irlandzku" przygotowany przez panią Melanię Malkiewicz-Kaczmarek.

Danuta Ilmer, Melania Malkiewicz-Kaczmarek, Agata Szymczak

Muzyczne inspiracje
Chóralne spotkania feryjne
Drugi tydzień ferii upłynął sporej grupie gimnazjalistów pod znakiem jednej z greckich muz Apollina. Spotkali się oni ze swoim opiekunem - Damianem Popiołkiewiczem, by odświeżyć, a także nieco uzupełnić repertuar muzyczny, a przy okazji miło spędzić czas. Chórzyści rozśpiewywali się między innymi przy standardach - na przykład z repertuaru Leonarda Cohena, jak też przywoływali muzycznie wiosnę, która czeka być może gdzieś uśpiona na Ponidziu (tak przynajmniej przekonywała niegdyś Wolna Grupa Bukowina).

ap

Zajęcia sportowe
W drugim tygodniu ferii grupa kadetów trenowała codziennie. Celem zajęć była poprawa siły biegowej i siły ogólnej, oraz poprawa gry w szybkim ataku. Rozegraliśmy również 5 meczów kontrolnych z Basket Team Opalenica. Miejmy nadzieję, że forma naszych koszykarzy będzie wysoka, gdyż w najbliższym czasie rozpoczną walkę o Finał Wojewódzki Gimnazjady.

Dominik Majchrzak

Dodano: 26.02.2012 / Autor:


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodano: 21.09.2018


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: