Życzliwie i z uśmiechem… tuż przed Wielkanocą

Już po raz kolejny mieszkańcy gminy Wielichowo mogli spotkać się w niedzielne popołudnie poprzedzające święta Zmartwychwstania Pańskiego, aby skorzystać z różnorodnych propozycji, zarówno
dla ducha, jak  i ciała. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania, którego gospodarzami były Burmistrz Wielichowa –Honorata Kozłowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie – Bogumiła Andrzejewska, była życzliwość. Stąd właśnie głównym elementem dekoracji stały się -  mniejsze i większe -  drzewka życzliwości, które opatrzone zostały różnymi sentencjami.

Wśród zaproszonych na „Wielkanoc z uśmiechem” gości znaleźli się: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego  - Wojciech Jankowiak, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Henryk Szymański, Starosta Powiatu Grodziskiego  - Mariusz Zgaiński,  pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji
w Grodzisku Wlkp.  - podkomisarz Artur Ratajczak komendant Komisariatu Policji w Rakoniewicach  - aspirant  sztabowy Tomasz Górny, radni powiatowi i gminni, księża, dyrektorzy oraz kierownicy instytucji  z gminy Wielichowo, sołtysi, przewodniczące Kół Gospodyń i  stowarzyszeń oraz przedstawiciele lokalnych firm.

Atrakcje kulinarne, w formie stołów wielkanocnych, przygotowane zostały przez przedstawicielki kół gospodyń oraz stowarzyszeń z terenu gminy Wielichowo, a także Grodziska Wielkopolskiego,  Kamieńca
i Rakoniewic, jak również lokalne firmy: Zakłady Mięsne „Kozłowski” w Wielichowie, Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Wielichowie oraz Cukiernię „Grygiel”. Ekspozycjom można było się nie tylko przyglądać. Zainteresowani mogli zasięgnąć rad doświadczonych gospodyń czy też zapytać o ciekawostki kulinarne. Dodatkową atrakcją spotkania był kiermasz wielkanocny przygotowany przez członków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Serce” z Rakoniewic, którzy prowadzą warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych – zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Przyjechali oni z upominkami świątecznymi, które można było zakupić, wspierając tym samym działalność stowarzyszenia. W trakcie imprezy była także inna okazja do okazania wielkoduszności i solidarności z potrzebującymi - wolontariusze kwestowali na rzecz chorego Jakuba Kubickiego, dla którego datki zbierali już wcześniej uczniowie.  Okazało się, że na życzliwość i hojność uczestników spotkania można było liczyć – w sumie udało się zebrać kwotę 1321 złotych.   

O atrakcje artystyczne zadbało spore grono, młodszych i starszych, artystów. Zebrani mogli obejrzeć występy: zespołu muzycznego i chóru ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie, dzieci
z przedszkoli: „Gacek” w Śniatach oraz „Świat Bajek” w Wielichowie, uczennic nauczania zintegrowanego oraz klas V-VI wielichowskiej szkoły, jak również Zespołu Śpiewaczego „Wilkowianie”. Najmłodsi skorzystać mogli ponadto z okazji do  malowania twarzy, dzięki czemu w sali gimnastycznej roiło się  aż od „żywych zająców, kurczaków i kotów” .

Kulminacyjnym punktem „Wielkanocy z uśmiechem” było odczytywanie - przez organizatorów, przedstawicielki kół gospodyń i stowarzyszeń, a także zaproszonych gości -  złotych myśli oraz zawieszanie ich na drzewie życzliwości.  W finale, ponad głowami tychże osób uniosło się, wystrzelone przez strażaków, kolorowe konfetti.

Niedzielne spotkanie było także okazją do nagrodzenia uczniów szkół z Wielichowa i Łubnicy, które wzięły udział w konkursie na „Wielkanocne drzewko życzliwości”. Oto jego wyniki:

Kategoria klas 1-3

I miejsce- klasa 1 c, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie
II miejsce – klasa 2, SP im. Polskich Poetów w Łubnicy
III miejsce – klasa 2 b, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie

Wyróżnienia:

  1. Klasa 3 a, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie
  2. Klasa 1 a, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie

Kategoria klas 4-6

I miejsce- klasa 5 c, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie
II miejsce – klasa 4 c, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie
III miejsce – klasa 4 a , SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie

Wyróżnienia:

  1. Klasa 4 b, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie
  2. Klasa 6 b , SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie

Kategoria klas 7-8 i gimnazjum

I miejsce- klasa 7 a, SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie
II miejsce – klasa 3 c, Gimnazjum w Wielichowie
III miejsce – klasa 7 c , SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie

Wyróżnienia:

  1. Klasa 3 d, Gimnazjum w Wielichowie
  2. Klasa 7 b , SP im. Polskich Noblistów w Wielichowie

Wszyscy uczestnicy przedświątecznego spotkania opuszczali wielichowską salę gimnastyczną
z uśmiechem, zastanawiając się już zapewne co organizatorzy przygotują dla nich w kolejnym roku.

 

FOTORELACJA

Dodano: 16.04.2019 / Autor: Agnieszka Popiołkiewicz, zdjęcia: archiwum Centrum Kultury „Pod Wieżą” w Wielichowie


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- K O M U N I K A T - mundurki szkolne.
Dodano: 15.05.2019


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: