Nagrodzeni za projekt o Antonim Thumie

 

Od listopada 2017r. do kwietnia 2018r. wspólnie z grupą uczniów klas siódmych brałam udział w trzeciej edycji programu edukacyjnego „Szkoła dziedzictwa”. W tym roku odbywał się on pod hasłem: Działaj!

 

Partnerem merytorycznym „Szkoły dziedzictwa. Działaj!” był  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Program został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

 

W tegorocznej edycji grupy projektowe miały za zadanie przypomnieć postać lokalnego działacza, organicznika.

 

My wybraliśmyAntoniego Thuma - człowiek, bez którego historia Grodziska Wlkp. wyglądałaby zupełnie inaczej. Twórcę przedwojennego sukcesu grodziskiego browaru, filantropa i społecznika.

 

Lista działań, jakie wykonaliśmy w ramach programu jest długa. Ich efektem finalnym było spotkanie z wnukiem Antoniego Thuma –panem Zachariaszem Wojciechowskim, z którym uczennice: Paulina Kuleczka i Małgorzata Minge przeprowadziły wywiad oraz nakręcenie filmu o naszym społeczniku.

 

Nasze kilkumiesięczne działania zyskały uznanie w oczach jury, które przyznało nam główną nagrodę w konkursie.

 

Dnia 4 czerwca w Bramie Poznania wzięliśmy udział w uroczystej gali podsumowującej trzecią edycję Szkoły dziedzictwa. Uczennice: Małgorzata Minge i Zuzanna Misiorna zaprezentowały zgromadzonym prezentację multimedialną obrazująca działania naszej grupy projektowej.

 

W Poznaniu wzięliśmy też udział w warsztatach edukacji filmowej w TV STUDIO Filmów Animowanych. Zajęcia te były dla nas nagrodą za zwycięstwo w Szkole dziedzictwa. Podczas nich dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji m.in. na temat etapów i technik powstawania filmu animowanego oraz  animacji wykonanych przez studio w Poznaniu. Mogliśmy również obejrzeć kilka filmów animowanych wykonanych przez poznańskich twórców.

 

Uczniowie chwalą udział w projekcie. Oto, co powiedzieli na ten temat:

 

"Dzięki udziałowi w projekcie nauczyłam się pracować w grupach. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o człowieku, o którym wcześniej nie miałam pojęcia. Odkryłam w sobie duszę aktorską. Poznałam ciekawe miejsca w Grodzisku Wlkp. Projekt wniósł wiele dobrych rzeczy w moje życie."

"Podczas realizacji projektu o A. Thumie spodobały mi się aktywne zadania, które rozszerzały naszą wiedzę o tej osobie w zabawny i prosty sposób. Różnego rodzaju akcje, konkursy i inne tego typu działania pozwoliły nam dowiedzieć się więcej o prawie nikomu nieznanej, ale bardzo ciekawej i barwnej postaci, jaką był A. Thum. Niektóre zadania takie jak np. wywiady i ankiety pozwoliły na nabranie nowych umiejętności oraz rozwijaniu kontaktów międzyludzkich. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie, bo dzięki niemu stałam się mądrzejsza o nowe doświadczenia i wiedzę, która może mi się przydać w przyszłości. Przyczyniłam się również do rozszerzania tych informacji innym ludziom, dzięki czemu pamięć o naszym regionalnym organiczniku się nieco rozszerzyła i być może zostanie przekazana dalej."

 

 

Opis projektu

 

Wywiad z Zachariaszem Wojciechowskim

Dodano: 18.06.2018 / Autor: Joanna Wróbel-Szała


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- K O M U N I K A T - mundurki szkolne.
Dodano: 15.05.2019


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: