Wszystko, co piękne jest… przemija

Zakończenie, pożegnanie – te dwa słowa najczęściej przewijały się  w trakcie uroczystości podsumowującej rok szkolny 2016/2017. Nic w tym dziwnego – wszak dla uczniów klas III gimnazjum stanowiła ona zakończenie jednego z ważniejszych okresów w ich życiu. Przed nimi nowa rzeczywistość – nowe szkoły, nauczyciele, znajomi… nowe wyzwania i wymagania.

Cała społeczność szkolna spotkała się najpierw w kościele parafialnym, gdzie odprawione została msza święta, później zaś w sali gimnastycznej. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli władz samorządowych – z burmistrz Honoratą Kozłowską na czele oraz  rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy odbierające nagrody i świadectwa.

Głównymi aktorami byli trzecioklasiści – oni to na początku przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły, prosząc o jej godne reprezentowanie,  w ich wykonaniu obejrzeć można było także poloneza, którym rozpoczynali w tym roku swój bal gimnazjalny. Był również program muzyczny, który odwoływał się do szkolnych wspomnień. Ciepłe słowa uczniowie klas trzecich skierowali do swoich opiekunów, nauczycieli, dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły, dziękując za każdą wspólnie spędzoną chwilę i wsparcie, którego przez 3 lata doświadczali. Absolwenci odebrali na forum świadectwa ukończenia gimnazjum, a także nagrody. Wyróżnieni zostali ci, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 czy też najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym, jak również poszczycić mogą się stuprocentową frekwencją – nie tylko w tym roku, ale także dwóch poprzednich. Radni gminy Wielichowo ufundowali ponadto nagrody dla przedstawicieli klas z najwyższą średnią ocen, Samorząd Uczniowski zaś dla tych, którym do wymarzonej średniej 4,75  nieco zabrakło. Niezwykle emocjonujący był moment ogłaszania wyników plebiscytu na Absolwenta Roku. Tym razem, ten zaszczytny tytuł przyznany został Adriannie Nowaczyk z kl. IIIb. Odebrała ona nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców, a także gratulacje od dyrektor Bogumiły Andrzejewskiej  i burmistrz Honoraty Kozłowskiej. List gratulacyjny przekazano także rodzicom uczennicy, którzy zaproszeni zostali na uroczystość. Pozytywne emocje udzieliły się wszystkim obecnym. Nie zabrakło łez wzruszenia, a także aplauzu ze strony uczniów, który był najlepszym dowodem aprobaty dla przyznanej nagrody, a jednocześnie sympatii dla Adrianny.

Wśród tych, którzy – podobnie jak absolwenci - mieli zaszczyt publicznie odebrać nagrody, byli także młodsi uczniowie, którzy nagrodzeni zostali w konkursach, takich jak Kangur, najbardziej aktywni sportowcy oraz ci, którzy zapracowali na świadectwo
z wyróżnieniem bądź też nie opuścili żadnego dnia nauki. 

Dowodem na to, że współpraca pomiędzy szkołą a rodzicami uczniów układa się doskonale są nie tylko przyznawane co roku przez Radę Rodziców nagrody, a także obecność opiekunów na uroczystości zakończenia roku szkolnego, ale też podziękowania dyrekcji szkoły, które rodzice odbierają na forum. I tym razem grono zasłużonych, którzy odebrali listy gratulacyjne, było spore.

Po części oficjalnej był jeszcze czas na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych - dodatkowa i być może ostatnia okazja do podsumowań i refleksji, wszak za dwa miesiące czeka wszystkich zupełnie nowa rzeczywistość…

FOTORELACJA                                                                                                                                       

Dodano: 27.06.2017 / Autor: Agnieszka Popiołkiewicz


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodano: 21.09.2018


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: