IX edycja projektu edukacyjnego „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”

Dostarczenie wiedzy o znaczeniu zdrowia zębów do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, wyrobienie świadomej i racjonalnej potrzeby dbania o zęby, kształtowanie potrzeby korzystania z opieki stomatologicznej  – to podstawowe zadanie realizowanego po raz dziewiąty projektu „Bądźmy zdrowi –wiemy, więc działamy”, który w tym roku szkolnym przebiegał pod hasłem: „Zdrowe żeby – piękny uśmiech”.

We wtorek, 25 kwietnia w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów odbył się apel, na którym dokonano podsumowania działań. Na apelu goszczono panią Ewę Kasperską, panią Bernadetę Lepę, panią Annę Kalembę – Kuleczkę.

Projekt realizują uczniowie wielichowskiego gimnazjum pod patronatem Burmistrza  Wielichowa. I tym razem uczestnikami projektu byli uczniowie klas pierwszych. Każda klasa wybrała sześcioosobową reprezentację, która realizowała poszczególne zadania. Każde zadanie było punktowane w zależności od miejsca- 20, 15, 10, 5 punktów.

 Autorką projektu była Ilona Giernaś.

Zespoły poszczególnych klas tworzyli: klasa I a- Jagoda Łabińska, Zuzanna Skrzypczak, Aleksandra Bartkowiak, Katarzyna Kubacka, Martyna Kubacka, Mikołaj Szymański; klasa I b- Magdalena Bendowska, Julia Skrzypek, Tamara Szweda, Jagoda Sworek, Klaudia  Zalisz, Katarzyna Gracz ; klasa I c-Daria Napieralska, Zofia Chałupniczak, Natalia Malcherek, Magdalena Jankowiak, Jakub Łuczak, Dariusz Koterwa; klasa I d- Wiktoria Pacyna, Izabela Bryjak, Anna Zygmanowska, Amelia Stasik, Maria Wilk, Mikołaj Nadobnik.

 Projekt zakładał realizację  pięciu zadań.

 Pierwsze polegało na wymyśleniu haseł zachęcających do kontrolnych wizyt u stomatologa, obalających stereotyp strachu. Każda grupa miała ułożyć co najmniej dwa hasła, ( punktacja zadania: kl. I a- 10p. kl. I b- 15p. kl. I c- 20p. kl. I d- 5p.). 

Zadanie drugie polegało na wykonaniu plakatu ilustrującego hasło projektu : „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”, ( punktacja zadania: kl. I a- 0p. kl. I b- 20p. kl. I c- 20p. kl. I d- 20p.)

Trzecie zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej zawierającej informacje o higienie i chorobach jamy ustnej ,ich zapobieganiu, ( punktacja zadania: kl. I a- 5p. kl. I b- 10p. kl. I c- 20p. kl. I d- 15p.).

„Jak dbać o zęby na co dzień?”- ulotka w formie zakładki do książki – to czwarte zadanie,  ( punktacja zadania: kl. I a- 0p. kl. I b- 15p. kl. I c- 20p. kl. I d- 10p.)

Realizując ostatnie zadanie projektu uczniowie zmagali się z napisaniem  bajki terapeutycznej, która pozwoli pokonać strach przed wizytą u dentysty, ( punktacja zadania: kl. I a- 5p. kl. I b- 20p. kl. I c- 15p. kl. I d- 10p.)

 

Ostateczne wyniki IX edycji:

I miejsce zajął zespół klasy I c  ( 95 punktów)

II miejsce zajął zespół klasy I b  (80 punktów)

III miejsce zajął zespół klasy I d  (60 punktów)

Zespół klasy I a otrzymał wyróżnienie

 

Realizując projekt oraz inne zadania, uczniowie wypracowali wiele ciekawych form, które można wykorzystać w przyszłości na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Realizacja projektu jest nie tylko nauką, ale też świetną zabawą.

 

 FOTORELACA

 

 

 

 

Dodano: 27.04.2017 / Autor: Ilona Giernaś


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodano: 21.09.2018


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: