Otwarte oczy i uszy gimnazjalistów

Było sporo zabawy, emocje związane z rywalizacją, niemały wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim wiele przyjemności z jazdy rowerem na trasie pomiędzy Wielichowem a Boszkowem. A wszystko to w trakcie I Gimnazjalnego Rajdu Rowerowego Otwartych Oczu i Uszu, którego organizatorem był Damian Popiołkiewicz.

Do aktywnego wypoczynku udało mu się zachęcić 30 uczniów klas pierwszych wielichowskiego gimnazjum oraz pedagogów: Emilię Michalską, Dominika Majchrzaka i Agnieszkę Popiołkiewicz. Uczestnicy rajdu spotkali się w sobotni poranek, 25 września, przed budynkiem szkoły. Tam podzieleni zostali na 3 grupy: czerwoną, niebieską oraz zieloną. Kapitanowie każdej z nich wylosowali mapy z zaznaczonymi trasami, które doprowadzić ich miały do wspólnego punktu, znajdującego się nad jeziorem w Boszkowie. Warto dodać, że zadaniem rowerzystów było nie tylko bezpieczne dotarcie do miejscowości letniskowej, ale także wykonanie w trakcie postojów kilku zadań, z których rozliczeni zostać mieli na mecie. Uczniowie, pod okiem opiekunów, ułożyć musieli kilkuwersową rymowankę z nazwami miejscowości, przez które wiodła trasa. Zobowiązani zostali również do przygotowania scenki pantomimicznej, przedstawiającej wybraną lekcję, a także wykonania ?wieńca laurowego?, który miał zostać wręczony zwycięzcy kryterium crossowego. Gimnazjaliści musieli sobie ponadto odświeżyć pamięć, zaprezentować bowiem również mieli pozostałym uczestnikom wyprawy dowolną piosenkę turystyczną.

Do Boszkowa wszystkie grupy dotarły około godziny 11.30. Po krótkim odpoczynku na plaży, rozliczyły się one z zadań. Po zakończeniu prezentacji, rowerzyści udali się na ulicę Turystyczną, gdzie spotkali się z pozostałymi uczestnikami XII rajdu kolarsko-pieszego ?Pożegnanie lata?, zorganizowanego przez lokalne koło PTTK. Organizatorzy rajdu przygotowali dla uczestników szereg konkurencji, których zwycięzcy odebrali nagrody, wcześniej jednak wszyscy zregenerowali siły, posilając się zupą pomidorową. Trzeba przyznać, że wielichowscy gimnazjaliści pokazali się w Boszkowie z jak najlepszej strony. Właściwie w każdej konkurencji udało im się zając miejsca w czołówce. W tak zwanej żółwiej jeździe, dziewczęta: Daria Skrzypczak i Weronika Czekaj uplasowały się na 2 i 3 pozycji. Chłopcy zaś: Ryszard Giernaś, Kamil Pieterek oraz Marcin Matuszewski zdeklasowali wszystkich przeciwników i zajęli 3 najwyższe pozycje, odbierając tym samym wszystkie nagrody. Nie było się czego wstydzić także w konkursie krajoznawczym ? Aleksandra Michalska oraz Bartosz Gracz wywalczyli odpowiednio 2 i 3 miejsce.

W drodze powrotnej rozegrane zostało, wspomniane wcześniej, kryterium crossowe. Jako pierwsi, na jego metę dotarli: Marcin Matuszewski, Grzegorz Adamczewski, Przemysław Bryjak, a także Weronika Czekaj. Najszybsi, a zarazem najwytrwalsi rowerzyści odebrali nagrody ? napój regeneracyjny i słodką niespodziankę, udekorowani zostali także, przygotowanymi wcześniej, wieńcami. Do Wielichowa, gdzie kończyła się całodzienna wyprawa, wszyscy dotarli szczęśliwie, zapowiadając, że już szykują formę na kolejny wspólny wyjazd jednośladami. ap

Dodano: 25.09.2010 / Autor:


Ogłoszenia publiczne:

- Malowanie sali gimnastycznej
Dodano: 06.05.2011


Komunikaty:

- Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dodano: 21.09.2018


Dobre praktyki:

- KSIĄŻKI POLECANE DLA RODZICÓW
Dodano: 20.01.2017
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkół w Wielichowie
ul. Kośœcielna 7a, 64-050 Wielichowo, tel/fax 061 44 33 016

Aktualnoœści | Patroni szkoły | Kadra Szkoły | Rada Rodziców | Podręczniki | Plany lekcji |
Galeria Szkoły | Kontakt || Ogłoszenia publiczne | Komunikaty | Dobre praktyki | Konkursy |

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl

Logowanie

login: | hasło: